fbpx

Faerské ostrovy 🇫🇴

Faery_web_1920x646

Termín

srpen 2023 (7-8 dní)

Počet účastníků

4 až 8 + 1 průvodce

Základní cena za účast

14.500 Kč

Hromadná sleva. Při přihlášení:

Obsazenost

srpen 2023 – volná místa

Hlavní obsah výpravy

Navštívíme postupně následující ostrovy z nejkrásnějšího souostroví světa (Vágar, Streymoy, Eysturoy, Borðoy, Viðoy, Kunoy, Kalsoy a Mykines), na kterých navštívíme následující místa:

ostrov Vágar(vodopád Gasadalur, Drangarnir, útes Trælanípa, Bøsdalarfossur, jezero Leitisvatn, skalní sloup Trøllkonufingur, atd.)

ostrov Streymoy(město Tórshavn, klikatá silnice Norðradalur, vodopád Fossá, hora Mýlingur, malebná vesnička Saksun, atd.)

ostrov Eysturoy(vesnička Gjógv a blízké okolí, túra Funningur, vodopád poblíž vesničky Eiði, atd.)

ostrov Borðoy(vyhlídka Klakkur, vesnička Árnafjørður a vodopády poblíž vesničky)

ostrov Viðoy(ohromující hora Villingardalsfjall, nádherné vodopády u východního pobřeží)

ostrov Kalsoy(maják Kallur)

ostrov Mykines(maják Hólmur, kolonie Papuchalků)

ostrov Kunoy

Cena

V ceně výpravy je zahrnut průvodce, který vám bude k dispozici po celou dobu (od srazu na letišti v Praze až po návrat zpět). Ostatní výdaje se budou zařizovat až na místě, dle potřeb každého z účastníků. Členové výpravy si financují vše sami ze svého. Níže jsou uvedeny obvyklé ceny.

Ubytování

Ubytování se řeší průběžně až na místě – ideálně budeme přespávat v místních hotelech (guesthousech), které nám poskytnout solidní zázemí pro odpočinek a hygienu. Ceny se pohybují mezi 1000 – 1500 Kč za jednu noc (pokud se nám povede, tak bude v ceně i snídaně). Celkové náklady na ubytování se budou pohybovat kolem 7000 – 9000 Kč.

Jídlo a pití

Celkově je jídlo na Faerských ostrovech velmi drahé. Proto si nezapomeneme přibalit pár surovin z ČR, abychom si něco mohli uvařit. Ale není zde problém nakoupit v potravinových řetězcích (např. Bónus, Á). Kuchyň budeme mít většinou zajištěnou v ubytování. Zdejší jídlo z fast foodu se pohybuje kolem 300 – 400 Kč. Pokud zajdeme do lokální restaurace, tak se ceny pohybují kolem 500 – 1000 Kč. Hladovět jistě nebudeme a celkové náklady na jídlo a pití by neměly překročit 5000 Kč.

Doprava

S letenkami bychom se měli vejít do 8000 Kč společně s jedním 20kg odbaveným zavazadlem. Pokud bude dostatek času před uskutečněním výpravy (členové výpravy budou přihlášeni), tak je možné, že se nám povede koupit nějaké akční letenky od leteckých společností a cenu stlačíme ještě níže. Na přepravu po ostrovech využijeme automobil/y. Podle obsazenosti výpravy budeme řešit půjčení auta (např: VW Polo, Honda Civic). Pokud náklady na půjčovné + benzín rozpočteme na členy výpravy, tak celkové náklady na dopravu nepřekročí 7000 – 8000 Kč pro jednoho včetně pohonných hmot.

Počasí a oblečení

Počasí na Faerských ostrovech je nepředvídatelné a velice deštivé. Teplota by se během dne měla pohybovat kolem 10 – 13°C a v noci něco kolem 5-8°C. Doporučujeme si opatřit kvalitní nepromokavou a pevnou obuv, kalhoty, budnu a čepici. Na ostrovech je hodně větrno a pocitová teplota může být nižší.

Workshop fotografie a natáčení videa

Jelikož je průvodce profesionální filmař, fotograf a lektor, tak v případě zájmu není problém se během cesty přiučit něčemu novému v této oblasti. Nejen jak pořizovat fotografie a video neotřelým způsobem, ale také následná úprava pořízených fotografií včetně střihu videa + nejrůznější tipy a triky. A to není všechno, budete si také moci vyzkoušet focení a natáčení s profesionální technikou.

Záleží na preferencích každého jedince jakou techniku chce s sebou brát (akční kameru, mobilní telefon, fotoaparát nebo profesionální kameru). Rádi bychom upozornili, že není vůbec od věci si přibalit stativ z důvodu větrného počasí. Dále se budou hodit také neutrální šedé filtry (ND) pro krásné rozmazání vody u vodopádů, polarizační filtr a v neposlední řadě také dálková spoušť.

Co je dobré ještě vědět?

Celkové náklady

Předpokládané celkové náklady (ubytování, jídlo, auto, pohonné hmoty, průvodcovské služby, apod.) za tuto výpravu budou maximálně 45 000 Kč.

Galerie

Shopping Basket