fbpx

Island 🇮🇸

Island_web_1920x646

Termín

červen 2023 (7-8 dní), listopad 2023 (7-8 dní)

Počet účastníků

4 až 8 + 1 průvodce

Základní cena za účast

14.000 Kč

Hromadná sleva. Při přihlášení:

Obsazenost

červen 2023 – volná místa

listopad 2023 – volná místa

Hlavní obsah výpravy

Modrá laguna a přilehlé okolí(rybářské město Grindavík, geotermální oblast Krýsuvík)

Vodopád pod vrchem Kirkjufell

Hlavní město Reykjavík(kostel Hallgrímskirkja, kovový skelet lodi Sun Voyager)

Západ slunce u Stokksnes

Ledovcové jezero Jökulsárlón

Národní park Skaftafell(vodopád Svartifoss, obrovský ledovec Vatnajökul)

Kaňon Fjaðrárgljúfur

Okolí obce Skaftárhreppur(vodopád Systrafoss, jezero Systravatn, kostel Núpsstaður)

Nádherné útesy u Víku(mys Dyrhólaey, maják Dyrhólaey, světoznámá černá pláž Reynisfjara)

Vrak letadla DC-3

Vesnička Skógar(jeden z největších vodopádů Skógafoss, místní muzeum)

Nejznámější vodopád Seljalandsfoss

Nejpopulárnější vodopád Gullfoss

Geotermální pole(gejzír Strokkur, horké prameny)

Pokud se poštěstí, tak budeme pozorovat a fotografovat polární záři(v létě naopak papuchálky)

Cena

V ceně výpravy je zahrnut průvodce (lektor), který vám bude k dispozici po celou dobu (od srazu na letišti v Praze až po návrat zpět). Ostatní výdaje se budou zařizovat až na místě, dle potřeb každého z účastníků. Členové expedice si financují vše sami ze svého. Níže jsou uvedeny obvyklé ceny.

Ubytování

Ubytování se řeší průběžně až na místě – ideálně budeme přespávat v místních guesthousech, které nám poskytnout solidní zázemí pro odpočinek, hygienu a dobití baterií do fotoaparátů a kamer. Ceny se pohybují mezi 800 – 1200 Kč za jednu noc (pokud se nám povede, tak bude v ceně i snídaně). Celkové náklady na ubytování se budou pohybovat kolem 7000 Kč.

Jídlo a pití

Celkově je jídlo na Islandu velmi drahé. Proto si nezapomeneme přibalit pár surovin z ČR, abychom si něco mohli uvařit. Ale není zde problém nakoupit v potravinových řetězcích (např. Bónus). Kuchyň budeme mít většinou zajištěnou v guesthousech. Zdejší jídlo z fast foodu se pohybuje kolem 300 – 500 Kč. Pokud zajdeme i do lokální restaurace, tak se ceny pohybují kolem 900 – 1200 Kč (např. polévka s plody moře, hovězí sandwitch + hranolky, pití). Hladovět jistě nebudeme a celkové náklady na jídlo a pití by neměly překročit 5000 Kč.

Doprava

S letenkami bychom se měli vejít do 5000 Kč společně s jedním 20kg odbaveným zavazadlem. Pokud bude dostatek času před uskutečněním výpravy (členové výpravy budou přihlášeni), tak je možné, že se nám povede koupit nějaké akční letenky od leteckých společností a cenu stlačíme ještě níže. Na přepravu po ostrově využijeme dva osobní automobily. V každém z automobilů budou ideálně dva řidiči (jeden hlavní + jeden náhradní). Podle obsazenosti expedice budeme řešit půjčení auta z kategorie Dacia Duster nebo Ford Transit. Pokud náklady na půjčovné + benzín rozpočteme na členy expedice, tak celkové náklady na dopravu nepřekročí 7000 – 8000 Kč pro jednoho včetně pohonných hmot.

Počasí a oblečení

Islandské počasí je kapitola sama pro sebe. Jistě se nám předvede a ujistí nás, že je opravdu nevyzpytatelné. Dokáže se změnit i několikrát za den a obdarovat nás sněhem, vydatným déštěm, silným větrem, ale také krásným slunečným počasím. Teplota by se během dne měla pohybovat kolem 1 – 7°C, v noci klesá pár stupňů pod nulu. Doporučujeme si opatřit kvalitní nepromokavé boty, kalhoty, budnu, termoprádlo a čepici.

Workshop fotografie a natáčení videa

Jelikož je průvodce profesionální filmař, fotograf a lektor, tak v případě zájmu není problém se během cesty přiučit něčemu novému v této oblasti. Nejen jak pořizovat fotografie a video neotřelým způsobem, ale také následná úprava pořízených fotografií včetně střihu videa + nejrůznější tipy a triky. A to není všechno, budete si také moci vyzkoušet focení a natáčení s profesionální technikou.

Záleží na preferencích každého jedince jakou techniku chce s sebou brát (akční kameru, mobilní telefon, fotoaparát nebo profesionální kameru). Rádi bychom upozornili, že není vůbec od věci si přibalit stativ z důvodu větrného počasí. Dále se budou hodit také neutrální šedé filtry (ND) pro krásné rozmazání vody u vodopádů, polarizační filtr a v neposlední řadě také dálková spoušť.

Co je dobré ještě vědět?

Celkové náklady

Předpokládané celkové náklady (ubytování, jídlo, pohonné hmoty, průvodcovské služby, apod.) za tuto výpravu budou maximálně 40 000 Kč (červen) a 35 000 Kč (listopad).

Galerie

Shopping Basket