fbpx

Kanada 🇨🇦

Kanada_web_1920x646

Termín

červen 2023 (2 týdny)

Počet účastníků

4 až 8 + 1 průvodce

Základní cena za účast

19.000 Kč

Hromadná sleva. Při přihlášení:

Obsazenost

červen 2023 – volná místa

Hlavní obsah výpravy

Procestujeme postupně dvě provincie na západním pobřeží Kanady (Britská Kolumbie a Alberta), ve kterých navštívíme následující místa:

Calgary a okolí(Olympijský park Calgary, Dinosauří kostry v Royal Tyrrell Museum, Uhelný důl Atlas Cole Mine, atd.)

Národní park Banff(Lake Minnewanka, Two Jack Lake, Johnston Canyon, Moraine Lake, Lake Louise, Peyto Lake, Bow Lake, atd. )

Národní park Yoho(Emerald Lake, Takakkaw Falls, Natural Bridge, atd.)

Světoznámá silnice Icefields Parkway(Tangle Creek Falls, Athabasca Glacier, Cirrus Mountain Viewpoint, atd.)

Národní park Jasper(Sunwapta Falls, Athabasca Falls, Medicine Lake, Maligne Lake, Jasper SkyTram, Pyramid Island, atd.)

River Safari(budeme pozorovat a fotografovat medvědy a ostatní zvířata ze člunu)

Vancouver a okolí(Stanley Park, Lions Gate Bridge, hydroplány, atd.)

Trajektem na Vancouver Island(deštné lesy, městečko Tofino, pláže Long Beach a French Beach, město Victoria, atd.)

Pozorování velryb(vydáme se průlivem na lodi pozorovat velryby a ostatní zvířata)

Národní park Glacier(Bear Creek Falls, atd.)

Cena

V ceně výpravy je zahrnut průvodce, který vám bude k dispozici po celou dobu (od srazu na letišti v Praze až po návrat zpět). Ostatní výdaje se budou zařizovat až na místě, dle potřeb každého z účastníků. Členové výpravy si financují vše sami ze svého. Níže jsou uvedeny obvyklé ceny.

Ubytování

Ubytování se řeší průběžně až na místě – ideálně budeme přespávat v místních hotelech (motelech), které nám poskytnout solidní zázemí pro odpočinek a hygienu. Ceny se pohybují mezi 500 – 1000 Kč za osobu/noc (pokud se nám povede, tak bude v ceně i snídaně). Celkové náklady na ubytování se budou pohybovat kolem 13500 Kč.

Jídlo a pití

Celkově je jídlo v Kanadě dražší než v ČR. Navštívíme kanadské restaurace jako je Denny’s a fast food podniky (Tim Hortons, Wendy’s, Taco Bell, A&W Burger, McDonald’s). Cena se pohybuje kolem 200 – 500 Kč. Jídlo budeme moci také nakoupit v potravinových řetězcích (např. Walmart, CO-OP atd.). Hladovět jistě nebudeme a celkové náklady na jídlo a pití by neměly překročit 7000 Kč.

Doprava

S letenkami bychom se měli vejít do 15000-20000 Kč (s příletem do Calgary nebo Vancouveru). Pokud bude dostatek času před uskutečněním výpravy (členové výpravy budou přihlášeni), tak je možné, že se nám povede koupit nějaké akční letenky a cenu stlačíme ještě níže. Na přepravu po Kanadě si půjčíme ideálně nějaké SUV – Toyota RAV 4 (nebo podobné). Pokud náklady na půjčovné + benzín rozpočteme na členy výpravy, tak celkové náklady na dopravu nepřekročí 5000 – 6000 Kč pro jednoho včetně pohonných hmot.

Počasí a oblečení

V červnu nás počasí na západě Kanady obdaruje krásnými teplotami kolem 20 stupňů. Většinou se teplota bude pohybovat od 15 – 25 stupňů.

Workshop fotografie a natáčení videa

Jelikož je průvodce profesionální filmař, fotograf a lektor, tak v případě zájmu není problém se během cesty přiučit něčemu novému v této oblasti. Nejen jak pořizovat fotografie a video neotřelým způsobem, ale také následná úprava pořízených fotografií včetně střihu videa + nejrůznější tipy a triky. A to není všechno, budete si také moci vyzkoušet focení a natáčení s profesionální technikou.

Co je dobré ještě vědět?

Celkové náklady

Předpokládané celkové náklady (ubytování, jídlo, auto, pohonné hmoty, průvodcovské služby, apod.) za tuto výpravu budou maximálně 65 000 Kč.

Galerie

Shopping Basket