fbpx

Lofoty 🇳🇴

Lofoty_web_1920x646

Termín

červenec 2023 (7-8 dní)

Počet účastníků

4 až 8 + 1 průvodce

Základní cena za účast

14.000 Kč

Hromadná sleva. Při přihlášení:

Obsazenost

červenec 2023 – volná místa

Hlavní obsah výpravy

Z města Tromsø se postupně vydáme přes ostrov Senja, kolem souostroví Vesterály až na Lofoty:

Senja(Hesten Trail Head, Segla Trail Head)

rybářská vesnice Henningsvær

okolí pláže Uttakleiv(The hike to Mannen)

pláž Kvalvika(Ryten Trail)

rybářská vesnice Nusfjord

Å(vesnička s nejkratším názvem)

okolí vesnic Hamnøy a Reine(Reinebringen Trail)

Cena

V ceně výpravy je zahrnut průvodce, který vám bude k dispozici po celou dobu (od srazu na letišti v Praze až po návrat zpět). Ostatní výdaje se budou zařizovat až na místě, dle potřeb každého z účastníků. Členové výpravy si financují vše sami ze svého. Níže jsou uvedeny obvyklé ceny.

Ubytování

Ubytování se řeší průběžně až na místě – ideálně budeme přespávat v místních hotelech (guesthousech), které nám poskytnout solidní zázemí pro odpočinek a hygienu. Ceny se pohybují mezi 1000 – 1500 Kč za jednu noc (pokud se nám povede, tak bude v ceně i snídaně). Celkové náklady na ubytování se budou pohybovat kolem 7000 – 9000 Kč.

Jídlo a pití

Celkově je jídlo v Norsku velmi drahé. Proto si nezapomeneme přibalit pár surovin z ČR, abychom si něco mohli uvařit. Ale není zde problém nakoupit v potravinových řetězcích (např. COOP Extra). Zdejší jídlo z fast foodu se pohybuje kolem 300 – 500 Kč. Pokud zajdeme do lokální restaurace, tak se ceny pohybují kolem 800 – 1200 Kč. Kuchyň budeme mít většinou zajištěnou v rámci ubytování. Hladovět jistě nebudeme a celkové náklady na jídlo a pití by neměly překročit 5000 Kč.

Doprava

Cena letenek by se měla pohybovat mezi 7000-10000 Kč společně s jedním 23kg odbaveným zavazadlem. Na přepravu po ostrově využijeme dva osobní automobily. V každém z automobilů budou ideálně dva řidiči (jeden hlavní + jeden náhradní). Podle obsazenosti expedice budeme řešit půjčení auta z kategorie SUV (např. Range Rover Evoque). Pokud náklady na půjčovné + benzín rozpočteme na členy expedice, tak celkové náklady na dopravu nepřekročí 7000 – 8000 Kč pro jednoho včetně pohonných hmot.

Počasí a oblečení

Norské počasí je poněkud nevyzpytatelné a umí být pěkně deštivé. Dokáže se změnit i několikrát za den. Teplota by se během dne měla pohybovat kolem 10 – 15°C, ale díky větru může být pocitově o několik stupňů méně. Doporučujeme si opatřit kvalitní nepromokavé boty, kalhoty, budnu, termoprádlo a čepice se může také hodit.

Workshop fotografie a natáčení videa

Jelikož je průvodce profesionální filmař, fotograf a lektor, tak v případě zájmu není problém se během cesty přiučit něčemu novému v této oblasti. Nejen jak pořizovat fotografie a video neotřelým způsobem, ale také následná úprava pořízených fotografií včetně střihu videa + nejrůznější tipy a triky. A to není všechno, budete si také moci vyzkoušet focení a natáčení s profesionální technikou.

Záleží na preferencích každého jedince jakou techniku chce s sebou brát (akční kameru, mobilní telefon, fotoaparát nebo profesionální kameru). Rádi bychom upozornili, že není vůbec od věci si přibalit stativ z důvodu větrného počasí. Dále se budou hodit také neutrální šedé filtry (ND) pro krásné rozmazání vody u vodopádů, polarizační filtr a v neposlední řadě také dálková spoušť.

Co je dobré ještě vědět?

Celkové náklady

Předpokládané celkové náklady (ubytování, jídlo, auto, pohonné hmoty, průvodcovské služby, apod.) za tuto výpravu budou maximálně 45 000 Kč.

Galerie

Shopping Basket