fbpx

Západ USA 🇺🇸

USA_web_1920x646

Termín

květen 2023 (2-3 týdny), září 2023 (2-3 týdny)

Počet účastníků

4 až 8 + 1 průvodce

Základní cena za účast

18.000 Kč

Hromadná sleva. Při přihlášení:

Obsazenost

květen 2023 – volná místa

září 2023 – volná místa

Hlavní obsah výpravy

Navštívíme postupně čtyři státy na západním pobřeží (Kalifornii, Arizonu, Utah a Nevadu), ve kterých navštívíme následující místa:

San Francisco(Golden Gate Bridge, Alcatraz, Pier 39, Lombard Street, atd.)

Silicon Valley a okolí(Apple Park, Apple Campus, Apple Garáž, Google, Tesla atd. )

Silnice Highway 1

Národní park Yosemite(Tunnel View, Glacier Point, Lower Yosemite Falls)

Národní park Sequoia(General Sherman Tree, atd.)

Národní park Death Valley(Zabriskie Point, Badwater Basin, Dante’s View)

Las Vegas a okolí(Las Vegas Strip, Welcome to Fabulous Las Vegas sign, Hooverova přehrada, atd.)

Státní park Valley of Fire(Elephant Rock, Fire Wave, Seven Sisters, atd.)

Národní park Zion(Weeping Rock, Great White Throne, Court of the Patriarchs, atd.)

Národní park Bryce Canyon, Národní park Arches, Národní park Canyonlands

Monument Valley

Page a okolí(Horseshoe Bend, Antelope Canyon)

Národní park Grand Canyon(Desert View Watchtower, Grand View Point, Mather Point, atd.)

Historic Route 66(cesta z Kingman do Seligman), Hackberry General Store

Národní park Joshua Tree, Palm Springs, Selton Sea

Los Angeles(Santa Monica Pier, Venice Beach, Beverly Hills, Hollywood, Griffithova Observatoř, Hollywood Sign, atd.)

Cena

V ceně výpravy je zahrnut průvodce, který vám bude k dispozici po celou dobu (od srazu na letišti v Praze až po návrat zpět). Ostatní výdaje se budou zařizovat až na místě, dle potřeb každého z účastníků. Členové výpravy si financují vše sami ze svého. Níže jsou uvedeny obvyklé ceny.

Ubytování

Ubytování se řeší průběžně až na místě – ideálně budeme přespávat v místních hotelech (motelech), které nám poskytnout solidní zázemí pro odpočinek a hygienu. Ceny se pohybují mezi 500 – 1000 Kč za osobu/noc (pokud se nám povede, tak bude v ceně i snídaně). Celkové náklady na ubytování se budou pohybovat kolem 13500 Kč.

Jídlo a pití

Celkově je jídlo v USA dražší než v ČR. Navštívíme typické americké restaurace jako je Denny’s a fast food podniky (Wendy’s, Taco Bell, Smashburger, In-N-Out Burger). Cena se pohybuje kolem 300 – 500 Kč. Jídlo budeme moci také nakoupit v potravinových řetězcích (např. Walmart, Food4Less atd.). Hladovět jistě nebudeme a celkové náklady na jídlo a pití by neměly překročit 7500 Kč.

Doprava

S letenkami bychom se měli vejít do 14000-17000 Kč (s příletem do San Francisca, Los Angeles nebo San Diega). Pokud bude dostatek času před uskutečněním výpravy (členové výpravy budou přihlášeni), tak je možné, že se nám povede koupit nějaké akční letenky od leteckých společností a cenu stlačíme ještě níže. Na přepravu po západním pobřeží USA si půjčíme ideálně nějaké SUV – Nissan Rogue (nebo podobné). V případě zájmu není problém domluvit půjčení oblíbených „trhačů asfaltů“ jako jsou Ford Mustang nebo Chevrolet Camaro. Pokud náklady na půjčovné + benzín rozpočteme na členy výpravy, tak celkové náklady na dopravu nepřekročí 6000 – 7000 Kč pro jednoho včetně pohonných hmot.

Počasí a oblečení

V květnu nás počasí na západě USA obdaruje krásnými letními teplotami. Lze očekávat slunečné počasí s průměrnými teplotami kolem 25 stupňů, ale dostaneme se i na místa, kde pocítíme teploty kolem 40 stupňů (Death Valley).

Workshop fotografie a natáčení videa

Jelikož je průvodce profesionální filmař, fotograf a lektor, tak v případě zájmu není problém se během cesty přiučit něčemu novému v této oblasti. Nejen jak pořizovat fotografie a video neotřelým způsobem, ale také následná úprava pořízených fotografií včetně střihu videa + nejrůznější tipy a triky. A to není všechno, budete si také moci vyzkoušet focení a natáčení s profesionální technikou.

Co je dobré ještě vědět?

Celkové náklady

Předpokládané celkové náklady (ubytování, jídlo, auto, pohonné hmoty, průvodcovské služby, apod.) za tuto výpravu budou maximálně 60 000 Kč.

Galerie

Shopping Basket